Джерело
UA

Реторт-пакети

Реторт-пакети

Реторт-пакети (також реторт-упаковка) - це м'які харчові упаковки, що складаються з декількох шарів. Ці шари - ламіновані, а самі реторт-пакети здатні витримувати високі температури навіть при стерилізації в автоклаві. Додаткова перевага - герметичність і стійкість до зовнішніх агресивних середовищ.

Реторт-пакети - відмінна альтернатива звичним консервних банках, склу і іншій упаковці. Вони можуть використовуватися в якості «сховища» для консервованої продукції.

Сучасна полімерна упаковка є термостабільної. Це гарантія виключення вірогідності того, що в продукт зможуть виділятися шкідливі речовини навіть при нагріванні до 100⁰C і вище. Завдяки цьому забезпечується абсолютна безпека використання реторт-пакетів.

Можна говорити, що попит на упаковку з полімерів для продуктів харчування - відмінна можливість забезпечити високий рівень їх безпеки і зручність використання. Продукція при цьому істотно здешевлюється внаслідок відносної дешевизни реторт-пакетів, яка визначається попитом. Пакети з полімерів в перспективі можуть витіснити тару зі скла і металу.

Продовольчий ринок - це надійний грунт для розвитку і розширення компаній, що використовують реторт-пакети та гнучку полімерну упаковку. Особливо це стосується напівфабрикатів. Замороження безлічі продуктів харчування з використанням гнучкої упаковки може бути виключена: навіть за такої умови терміни зберігання будуть достатніми для збуту продукції.

Чим реторт-пакети відрізняються від вакуумних

Основні відмінності наступні:

 • стійкість до високих температур. Обробляти продукцію в реторт-пакетах можна при температурі до 140⁰C;
 • висока міцність. Реторт-упаковка характеризується високими показниками стійкості до ударів, проколів і стирання;
 • високі бар'єрні властивості. Стійкість до газам і агресивних середовищ у реторт-пакетів набагато вище в порівнянні з традиційною вакуумною упаковкою.

Гнучка або жорстка?

Pеторт-пакети економічно вигідніше в порівнянні з жорсткою упаковкою. При цьому вага реторт-пакетів набагато нижче в порівнянні з жорсткими полімерними або бляшаними аналогами. Різниця у вазі складає 70%. Багато виробників продуктів харчування вже встигли оцінити ці та інші переваги реторт-пакетів. Вони використовують їх як для продуктів для внутрішнього ринку, так і для продуктів, призначених для вивезення з країни.

Ще один плюс реторт упаковки - широкий спектр можливостей дизайну. Грамотно розробивши дизайн, можна забезпечити привабливість продукції в реторт пакеті. Також реторт-пакети характеризуються стійкістю на полицях і стелажах під час зберігання на складах або в магазинах, їх можна підвішувати.

Чи підійде реторт-упаковка для харчових продуктів

Так. Вона прекрасно впорається із захистом продукції від вологи, бруду, сонця. Реторт-пакети зберігають якість продукції достатнього довго. Споживачі цінують високу захищеність придбаних товарів, тому охоче віддають перевагу продукції, упакованої в реторт-пакети. Вони впевнені, що така продукція не буде зіпсованою, вони впевнені в її якості.

Будучи виробником продуктів харчування, роблячи вибір на користь реторт-упаковки, ви можете забезпечити собі не тільки вигоду, а й конкурентні переваги.

Більше про плюси реторт-упаковки

Реторт-пакети чудово підходять для безлічі поширених видів харчової продукції. За допомогою такої упаковки можна забезпечити:

 • високу захищеність продукції, яка буде залежати від комбінації плівкових матеріалів;
 • можливість вибору оптимальної величини пакета;
 • економію. Наприклад, можна віддати перевагу на користь скромного дизайну, внаслідок чого вартість навіть невеликої партії буде набагато нижче в порівнянні з традиційними пакетами.

Реторт-пакети є багатошаровими, що забезпечує високу захищеність продуктів. Зазвичай один з шарів такої упаковки - це металізована плівка. Вона потрібна для захисту продуктів від статичної електрики, а також для забезпечення захищеності упакованої продукції від пилу, бруду і сонця. Реторт-пакети мають високі бар'єрні властивості, захищають продукти надійно і якісно.

Які продукти можна упаковувати в реторт-пакети

Даний вид упаковки підходить не для всіх видів харчової продукції. Однак її універсальність забезпечує можливість застосування для упаковки найбільш поширених продуктів. Мова, наприклад, про готових салатах, закусках, про сухих продуктах харчування, про каву, цукерки. Також в реторт-пакети можна упаковувати порошкову продукцію (спеції), рідкі продукти, наприклад, корми для тварин, сухофрукти, консерви, згущене молоко, каші, супи і т.д ..

Замислюючись про вибір на користь реторт-упаковки, варто звернути особливу увагу на склад, тобто на те, які верстви будуть присутні. Це необхідно для забезпечення необхідного рівня захисту. Хороший реторт-пакет - такий, який сприяє збереженню їжі в свіжому вигляді тривалий термін. Враховувати варто і зовнішні чинники транспортування, зберігання. Наприклад, якщо склад, де буде зберігатися продукція, характеризується підвищеною вологістю, може знадобитися додатково забезпечити граничну захист від вологості.

Стерилізація реторт-упаковки

Eсли планується упаковка повністю готових до вживання продуктів, наприклад, супів, консервації і не тільки, необхідна термічна стерилізація. Іноді температура процесу може досягати 100⁰C і більш.

Часто продукти стерилізують волого-теплових методом. В такому випадку нагрів здійснюється за допомогою пари. Використовуються при цьому спеціальні резервуари.

Мета стерилізації продуктів в реторт-пакетах -знищення всіх мікроскопічних організмів. Деякі з них стійкі до високих температур. Для цього окремі види продукції стерилізують протягом тривалого часу.

Звичайні вакуумні пакети не дають можливості провести якісну термічну обробку. При цьому реторт-пакет нічим не відрізняється від звичайного.

Особливості реторт-упаковки

Реторт-пакет:

 1. Виключає ймовірність випарювання. Така упаковка стійка до парам, не створює ризику втрати вологи, що зберігає продукти в їх природному стані.
 2. Виключає ризик окислення. В процесі вакуумної упаковки повітря повністю видалена з пакета, залишається лише упакований продукт.
 3. Запобігає утворенню мікроскопічних організмів. Це забезпечує високу якість і тривалість терміну зберігання продукції в реторт-пакетах.
 4. Виключає ймовірність втрати продуктом аромату. Запахи не вивітрюються.
 5. Стійкий до заморожування. При цьому матеріал відокремлює продукти від зовнішнього середовища і забезпечує тривале зберігання.

Наші менеджери готові відповісти на будь-які ваші питання